Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi

Güncellenme : 01.12.2020 17:47:36

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi (Salim Mutlu Özel Harp Anılar Koleksiyonu), Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Salim Mutlu Müzesi Bilgiler

Göçmen bir ailenin oğlu olan Salim Mutlu bakkallık yaptığı esnada, tarlalar ve civar köylerden çıkan savaş objelerini alıp bakkalında biriktirmeye başlayıp daha sonrada evinin bir köşesinde devam ederek Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi haline getirmiştir.

Yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilen Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi önemli parçalarını şimdi Kabatepe’de bulunan müzeye vermiştir. İki büyük salonda teşhir edilen objeler, ağırlıklı olarak Türk ve müttefik askerlerine ait askeri ve kişisel eşyalardan oluşuyor. Müzenin giriş kapısında mermi kovanlarından oluşturulmuş bir anıt ve Quinn Elizabeth zırhlısından atılmış 35 inc'lik mermi yer almaktadır.

Salim Mutlu Müzesi Video

Salim Mutlu Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : 17900 Alçıtepe, Eceabat / Çanakkale / Türkiye

Alçıtepe Salim Mutlu Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.