Tarihi Çanakkale Seramik Müzesi

Güncellenme : 20.10.2020 18:34:03

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Çanakkale'ye gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Çanakkale Seramik Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Müze Çanakkale Belediyesi tarafından hizmet vermektedir.

Çanakkale Seramik Müzesi Koleksiyonlar

Süreli Sergi Bağış Eserler Koleksiyonu

Çanakkale Seramik Müzesi açılmış olduğu 2013 yılından günümüze kadar, süreli sergiler başta olmak üzere 100’ün üzerinde kısa süreli sergiye ev sahipliği yapmış ve çatısı altında birçok değerli sanatçıyı ağırlamıştır. Sergi sonrasında sanatçıların müzeye bağışlamış oldukları eserler müzenin en değerli koleksiyonlarından birini oluşturmaktadır.

Geleneksel Çanakkale Seramikleri Koleksiyonu

Çanakkale Seramik Müzesi, kendisine ait Geleneksel Çanakkale Seramikleri koleksiyonu yanı sıra Ahmet Uslu, Niyazi Önen, Mehmet Uzuner gibi bir çok koleksiyoncunun eserlerinin müzede sergilenmesini sağlayarak bu kültüre ait farklı örneklerin meraklıları tarafından tanınmasını ve bilinir kılınmasını sağlamıştır.

Çanakkale Seramik Müzesi Giriş Ücreti

Çanakkale Seramik Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.canakkaleseramikmuzesi.org

Çanakkale Seramik Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Cevatpaşa Mahallesi, Kaya Sokak, No : 31-33, 17010 Çanakkale Merkez / Türkiye
Web : https://www.canakkaleseramikmuzesi.org

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Çanakkale Seramik Müzesi’ni ziyaret edenler yine aynı bölgede bulunan Çanakkale'nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi ve Mimar Sinan Kuş Kaçıran Müzesi’ni de görebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.