Edirne'de Gezilecek Yerler

Tarih : 09.09.2020 18:32:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Türkiye'yi Avrupa'ya bağlayan D100 karayolu üzerinde bulunan Edirne, Tunca, Arda ve Meriç nehirlerinin buluştuğu düzlükte kurulmuş tarihi bir şehir olup doğal değerleri ve insan eli ile yapılan tarihi yapıları ile zengin bir turizm altyapısına sahiptir. Edirne şehir merkezi Yunanistan'a 7, Bulgaristan'a ise 17 km. mesafededir.

Edirne'de gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Edirne'de gezilecek 20 yer, Edirne'de gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Edirne Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da tarihi Edirne şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Edirne Doğa Turizmi

Dünyanın en güzel nehirlerinden biri olan Meriç Nehri ile buluşan Edirne’de ayrıca Edirne Kent Ormanı ve Gala Gölü Milli Parkı gibi muhteşem bir çok tabiat alanı vardır.

Ayrıca yaz aylarında güney ve ege plajlarını aratmayacak muhteşem plajlara sahiptir.

Edirne Kültür Turizmi

Bir dönem Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış olan Edirne Tur Rehberi kapsamında bir çok han, cami, ve çarşı gibi tarihi kültüre sahiptir.

Tarihi Edirne Sarayı, Enez Kalesi, Ainos Antik Kenti ve Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi gibi şehirde kültür gezisi yapabileceğiniz bir çok nokta vardır.

Edirne Ulaşım Rehberi

Edirne şehrinde gezilecek yerleri, Edirne Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Edirne'de ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Edirne Tur Rehberi sayfamızda Edirne'de gezilecek yerler ve destinasyonları bulabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle