Edirne Gala Gölü Milli Parkı

Güncellenme : 28.09.2020 16:50:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Gala Gölü Milli Parkı, Edirne şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gala Gölü Milli Parkı Doğası

Enez ile İpsala İlçeleri arasında bulunan Gala ve Pamuklu göllerini kapsayan bölge 5 Mart 2005 tarihli Resmî Gazete'de yayınlanan 2005/8547 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile "Gala Gölü Millî Parkı" olarak beyan edilmiştir.

Sulak saha, göl ve orman ekosistemlerini ve bu ekosistemlerde barınan çeşitli canlı türlerini ihtiva etmesi, 111 kuş türünün varlığı, nesli tehlikeye düşmüş veya nadir türleri, özellikle tepeli pelikan, bayağı aynak ve küçük karabatak gibi nesli son derece azalmış türleri barındırması kaynak değerlerini oluşturmaktadır.

Ayrıca bir dağ bisikleti ile bu muhteşem tabiat alanını bütün güzelliğini yaşayarak dolaşabilirsiniz.

Gala Gölü Milli Parkı Video

Gala Gölü Milli Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : 22760 Enez / Edirne / Türkiye

Özel araçlar ile ulaşım sağlanabilen Edirne Gala Gölü Milli Parkı hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.