Edirne Lozan Anıtı ve Müzesi

Güncellenme : 10.09.2020 15:03:32

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Edirne'ye gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Edirne Lozan Anıtı ve Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Lozan Anıtı ve Müzesi Sergi

Tren istasyonu yanında bulunan Edirne Lozan Müzesi binasındaki iki odada, Lozan Antlaşması'na dair belgeler ve fotoğraflar ile İsmet İnönü'nün kişisel eşyaları ve karikatürleri sergilenir. Binanın giriş koridorunda ise antlaşmaya dair kitapların bulunduğu bir kütüphane vardır.

Lozan Anıtı ve Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karaağaç, İstasyon Caddesi, 22100 Edirne Merkez / Türkiye

Edirne şehir merkezine yakın bir konumda olan bulunan Lozan Anıtı ve Müzesi'nin çok yakınında Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi'de yer almaktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.