Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Edirne >Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi

Edirne Trakya Üniversitesi Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi

Güncellenme : 11.09.2020 16:41:55

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Edirne Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi Genel Bilgi

Kurtuluş Savaşı boyunca Trakya Bölgesinde sürdürülen Milli Mücadele ve Lozan Barış Antlaşması’nın halka anlatılmasını sağlamak üzere kurulan “Edirne Milli Mücadele ve Lozan Müzesi” 19 Nisan 2016 yılında ziyarete açılmıştır.

Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi Giriş Ücreti

Trakya Üniversitesi Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karaağaç Caddesi. No : 49, 22100 Edirne Merkez / Türkiye

Edirne şehir merkezine yakın bir konumda olan bulunan Milli Mücadele Ve Lozan Müzesi'nin çok yakınında Lozan Anıtı ve Müzesi'de yer almaktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.