Edirne Gökçetepe Tabiat Parkı

Güncellenme : 25.09.2020 21:05:06

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'nin en güzel doğal güzelliklerinden biri olan Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne şehrini gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gökçetepe Tabiat Parkı Aktiviteler

Dünyada kendi kendini temizleyen 5 körfezden biri olan Saros Körfezi'nde yer almaka olan Gökçetepe Tabiat Parkı 11 Temmuz 2011 yılında kurulmuştur.

Gökçetepe Tabiat Parkı içerisinde bir çok aktivite bulunmaktadır. Parka gelenler çadır kampı veya karavan konaklaması ya da bungalov evlerde konaklama yapabilmektedir. Tabiat parkında ayrıca Paintball oynayabiliri ve doğa sporları yapılabilir. Parkta dalış eğitimleri ve su sporları da yer almaktadır.

Dağ bisikleti ile bu muhteşem tabiat alanını bütün güzelliğini yaşayarak dolaşabilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Video

Gökçetepe Tabiat Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Gökçetepe Sahil, 22880 Gökçetepe / Keşan / Edirne / Türkiye

Özel araçlar ile ulaşım sağlanabilen Edirne Gökçetepe Tabiat Parkı hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.