Edirne Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşları Müzesi

Güncellenme : 10.09.2020 14:24:40

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Edirne Balkan Savaşları Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Balkan Savaşları Müzesi Genel Bilgi

Balkan Savaşları Müzesi arşivinde Sükrü Paşa Anıtı ile birlikte burada bulunan tabyada Balkan Savaşları’nı anlatan ve Edirne halkının elinde bulunan o döneme ait eşyalardan oluşan bir müze oluşturulmuştur.

Balkan Savaşları Müzesi Video

Balkan Savaşları Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Şükrüpaşa, 22030 Edirne Merkez / Türkiye

Edirne şehir merkezine yakın bir konumda olan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi'nin yakın çevresinde II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi ile Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.