Bartın Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 08.11.2020 15:55:36

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Karadeniz Bölgesi'nin batısında bulunan Bartın şehri içinde Bartın Çayı'ndan denize gemi ile gidilebilir. Türkiye'de deniz trafiğine uygun şehir aynı zamanda Antalya, Çeşme ve Bodrum gibi bölgeleri aratmayacak güzellikte plajlara sahiptir.

Bartın'da gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Bartın'da gezilecek 10 yer, Bartın'da gezilecek 20 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Bartın Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kastamonu şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Bartın Kültür Turizmi

Şehrin simgesi Amasra Antik Tiyatro, Amasra Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi, Kemal Samancıoğlu Etnografya Müzesi, Güzelcehisar Kalesi ve daha bir çok tarihi güzelliğe sahip olan Bartın kültür turizmi açısından zengin bir destinasyon seçeneğine sahiptir.

Bartın Doğa Turizmi

Ahatlar Tabiat Parkı, Göldere Şelalesi ve Uludere Şelalesi gibi bir çok doğal güzelliğe sahip olan Bartın Tur Rehberi aynı zamanda İnkumu Plajı, Çakraz Plajı, Kapısuyu Köyü Plajı ve Güzelcehisar Plajı gibi İzmir, Alanya, Fethiye ve Marmaris gibi güney bölgelerini aratmayacak güzellikte plajlara sahiptir.

Bartın Ulaşım Rehberi

Bartın şehrinde gezilecek yerleri, Bartın Belediyesine bağlı otobüsler ile gezebilirsiniz.

Bartın'da ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Amasra Bartın Amasra Bartın
Bartın Çayı Bartın Çayı

Bartın şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.