Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bartın >Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi

Kocagöz Konağı, Küre Dağları Milli Parkı Etnoğrafya Müzesi ve Ziyaretçi Merkezi

Güncellenme : 11.11.2021 17:59:22

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bartın Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi, Bartın şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi Sergi

Tarihi ahşap bina mimarisi ile dikkat çekmeken Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi ve aynı zamanda Küre Dağları Milli Parkı Ulus Ziyaretçi Merkezi olarak hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü, Ulus’a Hizmet Derneği ve Uluslu vatandaşların katkıları ile açılan müzenin içinde, eskiden yerel halkın kullandığı eşyalar gelecek kuşaklara aktarılacak şekilde sergilenmektedir.

Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi giriş ücreti, açık ve kapalı olduğu gün ve saatler ile ilgili bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://muze.gov.tr/muze-detay?SectionId=AET01&DistId=MRK

Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kaldırım, Hürriyet Caddesi No : 5, 74600 Ulus / Bartın / Türkiye

Bartın Kocagöz Konağı ve Ulus Etnografya Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.