Bartın’da Gezilecek Yerler Listesi

Güncellenme : 05.12.2020 01:42:28

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bartın Rehberi Liste

Türkiye’de Karadeniz Bölgesinin şirin şehirlerden biri olan Bartın’da bulunan mevcut müzeler, antik kentler ve milli parklar haricinde gezilecek daha bir çok güzellik vardır.

Ayrıca Bartın şehrinde bulunan tüm destinasyonlara Bartın Tur Rehberi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bartın Ulukaya Şelalesi

Bartın şehrinin Ulus ilçesi - Pınarbaşı kara yolunun 17. km.si üzerinde bulunan Ulukaya Şelalesi aynı zamanda Kastamonu Küre Dağları Milli Parkının başlangıç noktasıdır.

Bartın Tur Rehberi içinde muhteşem bir güzelliğe sahip olan Ulukaya Şelalesi, Drahna Kanyonunun yakınlarında, Ulukaya Köyünde bir kaya oyuğu içinden çıkan su tarafından oluşturulur.

Bartın Göldere Şelalesi

Bartın'da Gezilecek Yerler listesinde önemli bir konumu olan Göldere Şelalesi, Kurucaşile İlçesi'nin 22 km. batısında Karaman Köyü'ne 7 km. uzaklıkta Çambu Şelalesi olarak da bilinir.

Yaklaşık 12 km. uzunluğundaki bir vadi boyunca akan Göldere Şelalesi, Çambu koyuna dökülmekte ve şelaleyi oluşturmaktadır.

Bartın Uluyayla

Sarıçam, kayın, titrek kavak, meşe ve gürgen ağaçların bulunduğu bir kısmı Karabük şehri, bir kısmıda Bartın'ın Ulus ilçesi sınırlarında Bartın Uluyayla doğa turları ve trekking tutkunları için kaçırılmaması gereken bir destinasyondur.

Bartın Uluyayla Mağarası

Ulus ilçesine 27 km. uzaklıkta olan Bartın Uluyayla Mağarası şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken çok önemli bir tabiat harikasıdır.