Amasra Gezilecek Yerler

Güncellenme : 19.11.2020 23:12:21

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bartın Rehberi Liste

Türkiye’de Karadeniz Bölgesinin şirin şehirlerden biri olan Bartın ili sınırlarında bulunan Amasra, gezilmesi ve görülmesi gereken harika bir tatil merkezidir.

Amasra Turizm Rehberi

Kültür turizmi olarak Amasra Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Edhem Ağa Konağı, Amasra Kalesi ve Amasra Antik Tiyatro gibi tarihi merkezleri olan bu şirin ilçede Ahatlar Tabiat Parkı, Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı gibi doğal güzellikler vardır.

Karadeniz’in eşsiz bir tabiata sahip olan Amasra Tur Rehberi ayrıca Bodrum, Marmaris, Çeşme ve Alanya gibi bölgeleri aratmayacak güzellikte olan Çakraz Plajı, Kapısuyu Köyü Plajı, Bozköy Plajı, İnkumu Plajı, Büyük Liman Plajı ve Küçük Liman Plajı gibi muhteşem plajlara sahiptir.

Amasra Tanıtım Filmi

Amasra Çekiciler Çarşısı

Amasra ve çevresine özgü ahşaptan yapılan el sanatı olan hediyelik eşyaların satıldığı Çekiciler Çarşısı Bartın Tur Rehberi için ayrı bir yere sahiptir. Yörede hala ahşap işçiliği geleneği yaşatılmaya devam etmektedir.

Amasra Kemerdere Köprüsü

Amasra ilçesine yaklaşık 3 km. uzaklıkta olan Kemerdere Köprüsü, Cevizlik vadisi içerisindedir.

Roma dönemine uzanan bir tarihe sahip ve geniş yol ağının bir parçası olarak imar eden tarihi köprü de Roma döneminden kalma kalma kabartmaları görmek mümkündür.

Amasra Delikli Şili

Bartın Tur Rehberi içinde Amasra sahilinde görülecek bir doğa harikası olan Delikli Şili, panoramik görünümü bir yarımadaya benzer.

Amasra Tur Rehberi Ulaşım - Nasıl Gidilir

Kent Dışı Ulaşım

Amasra ilçesine Bartın şehir merkezinden hareket eden minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kent İçi Ulaşım

Amasra Tur Rehberi için bu harika tabiata sahip olan bu güzel ilçeyi bisiklet ile gezebilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.