Amasra Tur Rehberi ve Destinasyonlar

 

Tarih : 19.11.2020 23:12:21

Türkiye’de Karadeniz Bölgesinin şirin şehirlerden biri olan Bartın ili sınırlarında bulunan Amasra, gezilmesi ve görülmesi gereken harika bir tatil merkezidir.

Amasra Turizm Rehberi

Kültür turizmi olarak Amasra Müzesi, Edhem Ağa Konağı Amasra Kalesi ve Amasra Antik tiyatro gibi tarihi merkezleri olan bu şirin ilçede Ahatlar Tabiat Parkı, Gürcüoluk Mağarası gibi doğal güzellikler vardır.

Karadeniz’in eşsiz bir tabiata sahip olan Amasra Tur Rehberi ayrıca Bodrum, Marmaris, Çeşme ve Alanya gibi bölgeleri aratmayacak güzellikte olan Çakraz Plajı, Kapisuyu Plaji, Bozköy Plajı, İnkumu Plajı, Büyük Liman ve Küçük Liman Plajı gibi muhteşem plajlara sahiptir.

Amasra Tanıtım Filmi

Amasra Tur Rehberi Ulaşım

Kent Dışı Ulaşım

Amasra ilçesine Bartın şehir merkezinden hareket eden minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kent İçi Ulaşım

Amasra Tur Rehberi için bu harika tabiata sahip olan bu güzel ilçeyi bisiklet ile gezebilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

 
×