Amasra Ahatlar Tabiat Parkı

Güncellenme : 16.11.2020 21:53:15

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bartın Rehberi Liste

Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Amarsa Ahatlar Tabiat Parkı, Bartın şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ahatlar Tabiat Parkı Tabiat

Bitki Türleri

Ahatlar Tabiat Parkı içerisinde Gürgen, Meşe, Kızılçam, türleri ile Fındık, Çayırotları, Isırgan, Ateş Dikeni, Kuşburnu, Orman Sarmaşığı, Üvez, Alıç, Muşmula, Defne, Kocayemiş, Böğürtlen, Eğrelti, Orkide, Isırgan otu, Ispıt, Yabani çilek, Menekşe gibi bitki türleri görülür.

Canlı Türleri

Ahatlar Tabiat Parkı içerisinde sincap, kirpi, kaplumbağa, yaban domuzunun yanı sıra ibibik, martı, saka, florya, ispinoz, kara tavuk, baykuş, ağaçkakan, kızıl gerdan gibi ormana bağlı kuşlara rastlanır.

Ahatlar Tabiat Parkı Attiviteler

Ahatlar Tabiat Parkı içerisinde bisiklet, dağcılık, balıkçılık, piknik ve doğa yürüyüşleri gibi bir çok aktivite yapabilirsiniz.

Ahatlar Tabiat Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Ahatlar Köyü, 74310 Amasra / Bartın / Türkiye

Şehir içi ve özel araçlar ile ulaşabileceğiniz Bartın Ahatlar Tabiat Parkı, Amasra Kalesi ve Amasra Müzesi’nin bulunduğu ilçe merkezine yaklaşık 6 km. Mesafede olup bisiklet ile de ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.