Bartın Belediyesi Kent Tarihi Müzesi

Güncellenme : 11.11.2020 05:39:31

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bartın Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Bartın Kent Müzesi, Bartın şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bartın Kent Müzesi Sergi

Mustafa Kemal Atatürk imzalı İnönü Vapurunun Bartınlı Murat Kaptanoğlu’na satışını onaylayan Bakanlar Kurulu kararı replikası, fosiller, Sultan Abdülhamid dönemine ait madalyalar, Kurtuluş Savaşı sonrası 1922 yılında basılan istiklal madalyaları, Roma, Bizans, Selçuklu dönemi sikkeleri, tarihi ve arkeolojik eserler, itfaiye tulumbası, Osmanlı dönemine ait marangozluk aletleri ve Bartın sivil mimarisine ait malzemeler Bartın Kent Müzesi arşivinde sergilenir.

Bartın Kent Müzesi Video

Bartın Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kırtepe, Hükümet Caddesi, No: 14, 74100 Bartın Merkez / Türkiye

Bartın Kent Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.