Kayseri Tur Rehberi - Spor, Doğa, Tarih ve Kültür Gezileri

Güncellenme : 02.12.2019 18:39:37

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama

Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Kayseri, Mantı, Pastırma, Sucuk, Sucukiçi, Çemen, Fırın Ağzı, Kayseri Ketesi, Pehli, Yağlama, İçli Köfte ve Nevzine Tatlısı gibi bir çok yöresel lezzete sahiptir.

Taş ve ahşap sanatı ile ilgili, Kayseri, Mimar Sinan'ın memleketi olarak mimaride olduğu kadar taş ve ahşap oymacılığında da oldukça ileridir.

1238 yılında Selçuklu hükümdarı I. Alaeddin Keykubad'ın karısı Mahperi Hatun tarafından yaptırılan Hunat Camii ve Külliyesi'nin taş ve ahşap işlemeciliği orijinal halini korumaktadır.

Yine şehri sınırları içinde yer alan Sultanhanı'nda da aynı üslubun uygulandığı taş işçiliği görülür.

17. yüzyılda yapılan, Cumhuriyetin ilk yıllarında tadilat edilen Güpgüpoğlu konağında da yüzlerce yıl önceki desenlerin benzeri ağaç oyma bezemeler mevcuttur.

Kayseri'de gezilecek yerler şeklinde internet de bir arama yaptığınızda örnek Kayseri'de gezilecek 20 yer, Kayseri'de gezilecek 30 yer gibi seçenekler çıkar, peki kime göre ve neye göre ? Bu yüzden Kayseri Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve üstelik konu Kayseri olunca değil 5 veya 10, 15 veya 25 gibi rakamlar bile gerçekten çok zayıf olacağı için, sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kayseri şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz. Kayseri Tur Rehberi için gezilecek 5 yer, gezilecek 10 yer gibi eleme yapmak gerçekten çok zor olduğundan ve sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerin bu konu da tercihlerini kendileri yapabilmeleri açısından BinGezi.com da Kayseri şehri ile ilgili bir çok farklı içeriği zaman içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Kayseri Sağlık, Doğa ve Kış Turizmi

Türkiye'de en büyük dağlarından biri olan Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye'nin kayak pistine sahip bölgelerinden biridir.

Şehirde Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi ve Sultan Sazlığı Kuş Cenneti Müzesi gibi gezebileceğiniz farklı doğal alanlar da mevcuttur.

Ayrıca sağlık turizmi açısından da, gerek temiz ve yumuşak havası gerekse doğal zengin mineralli kaynak suları ile çok faydalıdır.

Kayseri Kültür Turizmi

Kayseri Tur Rehberi içinde önemli bir yeri olan ve kültür turlarının düzenlendiği bir çok destinasyona sahip şehirde, Karum Antik Kenti (Kaniş, Kültepe) gibi arkeolojik sitler ile Develi Kalesi, Melikgazi Kalesi, Kayseri Kalesi, Kayseri Kent ve Mimarsinan Müzesi ve Kayseri Atatürk Müzesi gibi tarihi kültüre sahip bir çok eser bulunur.

Kayseri Ulaşım Rehberi

Kayseri şehrinde gezilecek yerleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ve tramvay hattı ile gezebilirsiniz.

Kayseri'de ayrıca bir çok yeri bisiklet ile gezebileceğiniz gibi, bisiklet ile keyifli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com olarak bazı gezi siteleri gibi size araba tavsiye edip, nerede hangi otopark var bunu anlatmak ve sizlerin trafik ve otopark problemleri ile boğuşup gazilerinizin strese dönüşmemesi için ulaşımda toplu taşıma, bisiklet ve toplu taşıma bisiklet entegrasyonu tavsiye ediyoruz.

Resim Galerisi

Kayseri Saat Kulesi Kayseri Saat Kulesi
Vahşi Atlar Vahşi Atlar
Tramvay Tramvay
Sivas Caddesi Sivas Caddesi
Kayseri Kalesi Kayseri Kalesi

Kayseri şehrinde spor, doğa, tarih, kültür gezileri ve destinasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.