Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kayseri >Kayseri Sultan Sazlığı Milli Parkı

Kayseri Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Kayseri Kuş Cenneti Müzesi

Güncellenme : 16.12.2019 15:48:13

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

İç Anadolu Bölgesinde Kayseri şehri içinde Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin ortak noktasında bulunan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Kayseri Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Kayseri Kuş Cenneti Müzesi, şehri gezenlerin görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kayseri Sultan Sazlığı Milli Parkı

İçerisindeki yürüyüş parkurları, kuş gözlem kuleleri ve kulübelerin bulunan ve Türkiye'nin en önemli kuş cennetlerinden biri olan milli park 301 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca teknolojik ve görsel olarak hazırlanan Kuş Müzesi de ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir.

Kayseri Sultan Sazlığı Kuş Cenneti Müzesi

Müzede, Sultansazlığı Milli Parkı’nda yaşayan 40 kuş türünün kopyasının yer aldığı bölüm ile teknolojik imkanlarla donatılan tanıtım bölümü yer almaktadır. Ziyaretçilerin 5 farklı kamera ile Kayseri Sultansazlığı Milli Parkı’nı izleyebildiği müzede, kuş türlerine ilişkin detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Kuş Cenneti Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Ovaçiftlikköy, Ovaçiftlik, Kayseri / Türkiye

Kayseri şehir merkezine yaklaşık 85 km. mesafede olan Sultan Sazlığı Milli Parkı hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.