Kayseri Atatürk Müzesi

Güncellenme : 02.12.2019 23:03:58

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

Raşit Ağa Konağı olarak bilinen ve XIX. Yüzyılda yapılmış olan bina 1978 yılında da Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırılmış olup, 1983 yılında Kayseri Atatürk Evi olarak ziyarete açılmıştır.

Kayseri Atatürk Müzesi, şehri gezenler için görülmesi gereken çok önemli bir yerdir.

Kayseri Atatürk Evi İçi

İkinci katı yeniden düzenlenerek 19 Aralık 1998 tarihinden bu yana Kayseri Atatürk Müzesi olarak hizmet vermeye başlamış olup, birinci katında Kayseri Devlet Güzel Sanatlar Galerisi idari büroları ile hizmetlerini sürdürmekte olup, zemin katında ise sergi salonu yer almaktadır.

Konak, kültürel önemi ile beraber, Mustafa Kemal Atatürk'ün ağırlanması bakımından tarihi bir önemi olan konak da, Mustafa Kemal Heyet-i Temsiliye adına Kayseri'ye ilk gelişlerinde 19 Aralık 1919 tarihinde iki gece misafir kalmıştır.

Kayseri Atatürk Evi Giriş Ücreti

Kayseri Atatürk Evi girişi ücretsizdir. Kayseri şehrinin gezilecek en güzel yerlerinden biridir.

Kayseri Atatürk Evi Adres - Nasıl Gidilir

Cumhuriyet, Mevlevi Caddesi, No : 36, 38350 Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Şehir merkezinde bulunan Kayseri Atatürk Evi'ne şehir merkezinden kısa bir mesafe ile yürüyerek veya şehrin farklı noktalarından toplu taşıma vasıtaları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.