Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kayseri >Kayseri Kent ve Mimarsinan Müzesi

Kayseri Kadir Has Kent ve Mimarsinan Müzesi

Güncellenme : 05.12.2019 18:35:30

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

Kadir Has’ın katkıları ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafndan yapılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kayseri Kent ve Mimarsinan Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kayseri Kent Müzesi

Kent Müzesi’nin ortasında 5 m. Çapında Kayseri Kent Maketi yer almaktadır.Maketin dış kenarına 3 adet dokunmatik kiosk yerleştirilmiştir. Maket Kayseri kent merkezinin mevcut yapılarını göstermektedir. Önemli yerler farklı renkte yapılmıştır. Bu kiosklarda “Kent Rehberi” programı çalışmaktadır. Ziyaretçiler sadece ekrana dokunarak Kayseri ile ilgili öğrenek istediği rehber ve tanıtım bilgisini Türkçe ve İngilizce olarak alabilmektedir.

Kayseri Mimarsinan Müzesi

Mimarsinan Müzesi bölümü birinci katta bulunmaktadır. Burada da Maketler, Plazma Ekranlar, Projeksiyon Gösterisi, Mimarsinan Bilgi Kiosku ve Video Prodüksiyonlar vardır. İki ayrı plazma ekranda Mimarsinan ile ilgili belgesel filmler sunulmaktadır. Projeksiyon cihazı ile slayt gösterimi yapılmaktadır.

Kayseri Kadir Has Kent ve Mimarsinan Müzesi Giriş Ücreti

Kayseri Kadir Has Kent ve Mimarsinan Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Kayseri Kadir Has Kent ve Mimarsinan Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Sümer, Erkilet Bulvarı, No : 50, 38090 Kocasinan / Kayseri / Türkiye

Kocasinan ilçesinde bulunan Kayseri Kent ve Mimarsinan Müzesi, Kayseri şehir merkezine yaklaşık 6 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.