Güpgüpoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi

Güncellenme : 05.12.2019 17:33:19

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

1419 yılında yapımına başlanmış olan ve yapılan eklemelerle bugünkü halini 18. yüzyılda almış olan Konak, 1969 yılında Arkeolojik eserlerin Gültepe Mahallesindeki yeni yapılan binaya taşınmasından sonra, Hunat Hatun Medresesinin, restorasyon çalışmaları tamamlanıp 06 Mart 1983 tarihinde Müze olarak faaliyete başlamıştır.

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Kayseri'ye gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Kayseri Kayseri Etnografya Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kayseri Etnografya Müzesi Sergileneler

Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden eserler sergilenmekte olduğu etnografya müzesinde, 18. yüzyıl konak yaşamını yansıtacak şekilde tasarlanmış ve dekore edilmiş gelin odası, harem odası, misafir odası gibi odalar sayesinde de o dönemin havası mükemmel şekilde hissedilmektedir.

Kayseri Etnografya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Cumhuriyet, Tennuri Sokak, 38350 Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Şehir merkezinde bulunan ve merkezinden kısa bir mesafe ile yürüyerek veya şehrin farklı noktalarından toplu taşıma vasıtaları ile ulaşım sağlanabilen Kayseri Etnografya Müzesi'nin çok yakınında Kayseri Kalesi, Kayseri Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Kayseri Arkeoloji Müzesi gibi farklı destinasyon seçenekleri vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.