Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kayseri >Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi

Kayseri Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi

Güncellenme : 13.01.2020 15:34:36

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

Kayseri Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kayseri Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi Sergi

Müzede Ahi Evran tarafından kullanılan deri terbiye taşının yanı sıra çeşitli mesleklere ait araç, gereçler ve mahalli eşyalar sergilenir.

Ahi Evran Müzesi Giriş Ücreti

Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Tacettin Veli, 38230 Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Şehir merkezinde bulunan ve merkezinden kısa bir mesafe ile yürüyerek veya şehrin farklı noktalarından toplu taşıma vasıtaları ile ulaşım sağlanabilen Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkarlar Müzesi'nin çok yakınında Kayseri Etnografya Müzesi, Kayseri Kalesi ve Kayseri Arkeoloji Müzesi gibi farklı destinasyon seçenekleri vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.