Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi

Güncellenme : 13.01.2020 01:39:19

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kayseri Rehberi Liste

180 dönüm arazi üzerine kurulu olan ve 2500'e yakın hayvana ev sahipliği yapmakta olan Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kayseri Hayvanat Bahçesi İçinde Neler Var

- Kayseri Hayvanat Bahçesi'nin içinde Afrika Aslanından, Bengal Kaplanına kadar bir çok vahşi ve yırtıcı hayvan, yine kartaldan, atmacaya kadar bir çok yırtıcı kuş.

- Leylek, Kaz ve kuğu gibi bir çok su kuşu.

- Papağan ve bülbül gibi tropik kuşlar.

- Güvercin ve Tavus Kuşu gibi kümes hayvanları.

- Tavşan ve Sincap gibi kemirgenler.

- Sürüngenler ve Pirimatlar gibi bir çok hayvan çeşidi de bulunmaktadır.

Kayseri Hayvanat Bahçesi Video

Kayseri Hayvanat Bahçesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres: Cırgalan, 359. Sokak No : 57, 38110 Kocasinan / Kayseri / Türkiye

Kayseri Hayvanat Bahçesi, şehir merkezine yaklaşık 11 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.