Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Edirne >Edirne Ekmekçizade Kervansarayı

Edirne Tarihi Ekmekçizade Kervansarayı

Güncellenme : 28.11.2022 16:43:21

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi yapılandan biri olan Ekmekçizade Kervansarayı, Edirne şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ekmekçizade Kervansarayı Bilgiler

Ayşe Kadın Hanı olarak da bilinen Edirne Ekmekçizade Kervansarayı, Yancıkçı Şahin Mahallesi'nde İstanbul Yolu Caddesi'nde Ayşekadın Semti'nde bulunur. Ekmekçizâde Ahmet Paşa tarafından Sedefkar Mehmed Ağa ile Edirne'li Mimar Hacı Şaban Ağa'ya yaptırılıp Sultan Ahmed'e hediye edilmiştir.

Ekmekçizade Kervansarayı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Talatpaşa, Eski İstanbul Caddesi No : 76, 22100 Edirne / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Edirne Ekmekçizade Kervansarayı'na yaklaşık 850 m. mesafede Edirne Rüstempaşa Kervansarayı'da vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.