Edirne Kent Müzesi (Hafızağa Konağı)

Güncellenme : 16.09.2020 17:22:09

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Edirne Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Edirne'ye gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Edirne Kent Müzesi (Hafızağa Konağı), şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Edirne Kent Müzesi Sergi

Şehrin kültürel yönlerini modern müzecilik anlayışıyla aktaran Edirne Kent Müzesi arşivinde Selimiye'den Saray-ı Cedide-i Amire'ye, Mimar Sinan'dan Fatih'e, sultanların av sporundan Kırkpınar'a, işgalden kurtuluşa, Neolotik Dönem'den Traklar'a, ayçiçeğinden çeltiğe, Klarnetçi Deli Selim'den Kakava'ya, Kapıkule'den Meriç'e Edirne'nin dünü ve bugününe dair her bilgi, üç boyutlu silikon heykeller ve dijital ekranlar ile yayınlanmaktadır.

Edirne Kent Müzesi Video

Edirne Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Babademirtaş, Hacı Hasan Sokak, No : 11, 22020 Edirne Merkez / Türkiye

Edirne şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Edirne Kent Müzesi'nin yakın çevresinde Selimiye Vakıf Müzesi ve Balkan Savaşları Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.