Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Çanakkale >1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Galerisi

Güncellenme : 01.11.2023 14:24:22

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Seddülbahir Kalesi’ne 5 dakika yürüme mesafesindedir.

1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi Sergi

Giriş katında; Çanakkale Savaşı’nın devam ettiği dönemlerde askerlerin kullandığı kaşıklar, çatallar, su mataraları, mermiler, çeşitli madalyalar, savaşla ilgili belgeler, mermi kutuları, askerlerin giydiği ayakkabılar sergilen 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi’nin alt katında ise Çanakkale Savaşı’nda yaralanan askeri revirde tedavi eden doktor, savaşta yaralanmış ve yardım isteyen askerler mankenler ile canlandırılmıştır.

1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi Video

1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : 17900 Seddülbahir / Eceabat / Çanakkale / Türkiye

Çanakkale 1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Galerisi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.