Çanakkale Seddülbahir Kalesi

Güncellenme : 13.12.2020 19:12:07

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli eserlerden biri olan Seddülbahir Kalesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Galerisi'ne 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Seddülbahir Kalesi Yapısı

Çanakkale Boğazı’nın Rumeli yakasında, Gelibolu Yarımadası'nın Ege Denizine bakan tarafında olan Seddülbahir Kalesi günümüzde bozulmuş bir haldedir. 14 Kasım 1980 tarihinde Kültür Bakanlığı tarafından Korunması Gereken Kültürel Varlık olarak tescil edilmiştir.

Seddülbahir Kalesi Video

Seddülbahir Kalesi Konum - Nasıl Gidilir

Adres : 17900 Seddülbahir / Eceabat / Çanakkale / Türkiye

Çanakkale Seddülbahir Kalesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.