Çanakkale Bigalı Kalesi

Güncellenme : 14.12.2020 19:30:28

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çanakkale Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli eserlerden biri olan Bigalı Kalesi, Çanakkale şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bigalı Kalesi Tarihi

Çanakkale Boğazı’nın Rumeli yakasında bulunan Bigalı Kalesi’nin yapımı karşı karşıya olduğu Nara Kalesi ile birlikte Osmanlı’da III. Selim zamanında yapımına başlanmış olup II. Mahmut döneminde tamamlanmıştır. Yapımında Sestos şehri malzemeleri kullanılmıştır. İstanbul yolunu güven altına almak ve düşman denizaltılarını boğazdan geçirmemek için bu iki yaka arasına çelik mania ağları döşenmiştir.

Bigalı Kalesi Video

Bigalı Kalesi Konum - Nasıl Gidilir

Adres : 17900 Bigalı / Eceabat / Çanakkale / Türkiye

Çanakkale Bigalı Kalesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.