Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi ve Kazdağı Müzesi

Güncellenme : 17.03.2020 16:22:01

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Türk tarihi ve kültürüne dair tarih, sanat ve arkeoloji sergileri sunan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Sarıkız Kazdağı Etnografya Galeris ve Kazdağı Müzesi, Balıkesir şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Kazdağı Müzesi Sergi

Kuzey ege Antik Kentleri, Antik dönemlere ait sikkeler, vazolar ve terrakotalar, Tahtacı Türkmenleri, Yörükler ve Muhacırlar, Kazdağı Milli Parkı, Kazdağı Endemik Bitkileri ve Faunası, Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesi ve Sarıkız Efsanesi, Bölgedeki eski zeytinyağı fabrikaları ve zeytincilik, eski Edremit ve Körfez fotoğrafları ve belgeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit ziyaretleri ve Atatürk’ün balmumu heykeli, Milli Mücadelede Edremit Körfezi ve Kuva-yi Milliye Hareketi, Yolu Kazdağından geçmiş, iz bırakan değerler köşesinde çocukluğu Edremit ve Kazdağında geçmiş olan Sabahattin Ali köşesi ve balmumu heykeli, Kazdağları aşığı Tuncel Kurtiz’in Balmumu Heykeli ve eserleri Kazdağı Müzesi içinde sergilenen eserlerdir.

Kazdağı Müzesi Video

Kazdağı Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Rıhtım Caddesi, No : 1 Güre iskelesi, Edremit / Balıkesir / Türkiye

Kazdağı Milli Parkı'na yakın bir konumda olan, Balıkesir Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi, Kazdağı Müzesi'ni ziyaret edenler yine yakın bir konumda olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni de görebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.