Balıkesir Saraylar Açık Hava Mermer Müzesi

Güncellenme : 15.04.2020 04:15:11

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Balıkesir Rehberi Liste

Marmara Adası üzerinde sahile yakın bir konumda bulunan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Balıkesir Saraylar Açık Hava Müzesi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Saraylar Açık Hava Müzesi Sergi

Dolmabahçe Sarayı ve Çırağan Sarayı'nda da kullanılmış olan Marmara mermeri ayrıca Artemis Tapınağı’nın sütunları,Maussolleion’deki levhalar, Ayasofya ve Ayairini’deki sütun başlıklarında da kullanılmıştır.

Başı koparılarak yurt dışına kaçırılan ve daha sonra Almanya’dan,Türkiye’ye teslim edilen zırhlı imparator heykeli burada başsız şekilde Saraylar Açık Hava Müzesi'nde sergilenmektedir.

Saraylar Açık Hava Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Liman Caddesi, Marmara Adası / Balıkesir / Türkiye

Saraylar Limanı'na çok yakın konumda olan Balıkesir Saraylar Açık Hava Müzesi'ne, Marmara Adası'na gelen Feribot ve Gemiler ile ulaşım sağlanabilir.

Marmara Adası üzerinde Saraylar Açık Hava Müzesi'ne yakın bir konumda olan Prokonnesos Antik Kenti'de görülebilecek destinasyonlardan biridir.

Ayrıca Marmara Adası içinde kendi bisikletiniz veya kiralayabileceğiniz bir bisiklet ile ada içinde bulunan destinasyonları daha rahat gezebilir güzel bir tur yapabilirsiniz.