Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kars >Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Güncellenme : 16.12.2020 21:15:08

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kars Rehberi Liste

Uludağ Kayak Merkezi ve Ilgaz Kayak Merkezi gibi Türkiye'nin harika kayak pistlerinden biri olan Kars Sarıkamış Kayak Merkezi, Doğu Anadolu bölgesi üzerinde Türkiye'de kış seyahati yapanların mutlaka görmesi gereken harika kış turizmi ve kayak merkezidir.

Sarıkamış Kayak Merkezi Bilgiler

Türkiye’de 1. derecede öncelikli 5 merkezden biri olan ve favori pistlerden Cıbıltepe (Bayraktepe) Sarıçam ormanlarının arasında, mükemmel bir manzaraya sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi toplamda 22.400 m.’lik 3 etaplı pistlerden oluşmaktadır.

Kış şartlarında yılda ortalama olarak 4 ay, 8 ile 120 cm. kar kalınlığı ile dünyanın en iyi kristal karına sahip olan bölgede sezon aralık ve nisan ayları arası hareketli geçer.

Cıbıltepe üzerinde Çamaşırdere Bölgesinden hastane sırtlarına inen 4000-4500 m. uzunluğunda olan pist ile Kuyuçeşmeler ve Karanlıkdereye inenler 2000-2500 m. uzunluğunda pist yapılarak hizmete açıldığında burad kros kayağı, snow-mobil ve atlı kızak turları düzenlenebilir.

Sarıkamış Kayak Merkezi Video

Sarıkamış Kayak Merkezi Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Sarıkamış / Kars / Türkiye

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ilçe servisleri, konaklama tesislerinin servisleri ve özel araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.