Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

 

Tarih : 16.12.2020 21:15:08

Türkiye'nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan harika kayak pistlerinden biri olan Kars Sarıkamış Kayak Merkezi, Türkiye'de kış seyahati yapanların mutlaka görmesi gereken harika kış turizmi ve kayak merkezidir.

Sarıkamış Kayak Merkezi Bilgiler

Türkiye’de 1. derecede öncelikli 5 merkezden biri olan ve favori pistlerden Cıbıltepe (Bayraktepe) Sarıçam ormanlarının arasında, mükemmel bir manzaraya sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi toplamda 22.400 m.’lik 3 etaplı pistlerden oluşmaktadır.

Kış şartlarında yılda ortalama olarak 4 ay, 8 ile 120 cm. kar kalınlığı ile dünyanın en iyi kristal karına sahip olan bölgede sezon aralık ve nisan ayları arası hareketli geçer.

Cıbıltepe üzerinde Çamaşırdere Bölgesinden hastane sırtlarına inen 400-4500 m. uzunluğunda olan pist ile Kuyuçeşmeler ve Karanlıkdereye inenler 2000-2500 m. uzunluğunda pist yapılarak hizmete açıldığında burad kros kayağı, snow-mobil ve atlı kızak turları düzenlenebilir.

Sarıkamış Kayak Merkezi Video

Sarıkamış Kayak Merkezi Konum

Adres : Sarıkamış / Kars / Türkiye

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ilçe servisleri, konaklama tesislerinin servisleri ve özel araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkiye Tur Rehberi - Sezon

×