Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Çankırı >Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi

Çankırı Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi

Güncellenme : 08.11.2020 18:05:05

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çankırı Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Çankırı'ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Çankırı şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi Sergi

Tarihi Sarıkadı Konağı içerisinde bulunan Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi ziyaretçilere açılarak eski dönemlerdeki radyo ve iletişim araçları ile nostalji keyfi yaşatmakta olup, koleksiyoner Ferit Akalın’ın bağışladığı radyo koleksiyonları sergilenmektedir.

Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karataş, 18100 Çankırı Merkez / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi’nin çok yakınında Çankırı Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile Tarihi Çamaşırhane Müzesi vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.