Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Çankırı >Kırkpınar Yaylası ve Gölü

Kırkpınar Yaylası ve Gölü Mesire Alanı

Güncellenme : 08.11.2022 16:05:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Çankırı Rehberi Liste

Türkiye’nin muhteşem güzelliklerinden biri olan Kırkpınar Yaylası ve Gölü Mesire Alanı, Çankırı şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kırkpınar Yaylası ve Gölü Özellikleri

Çankırı Kastamonu karayolunun 60'ncı km.sinden batıya ayrılan 10 km. asfalt bir yolla ulaşılmakta olan Kırkpınar Yaylası, Çankırı şehir merkezine 70 km., Ilgaz İlçesi'ne de 20 km. uzaklıktadır. Ilgaz İlçesi sınırları içerisinde yer alan bölümü 1650 m. rakıma sahiptir. Çevre köylere ait yayla evleri bulunan Kırkpınar Yaylası'nda yaklaşık 55.000 m². alana sahip bir de gölet yeralmaktadır.

Çevresi Kırkpınar Gölü, sarıçam, karaçam, göknar ağaçları ile ve çayırlarla çevrili olan yayla, kolay ulaşımı, nefis manzarası, temiz havası ve bol su kaynaklarıyla günübirlik ziyaretçilerin dışında atlı ve yaya yürüyüş, manzara seyri, kamping, karavan, fotoğrafçılık, dağ yürüyüşü yapmak isteyenler için oldukça caziptir.

Kırkpınar Yaylası ve Gölü Video

Kırkpınar Yaylası ve Gölü Konum - Nasıl Gidilir

Adres : 18400 Serçeler / Ilgaz / Çankırı / Türkiye

Alternatif ulaşım çeşitleri dışında Kastamonu Kırkpınar Yaylası ve Gölü Mesire Alanı'na bisiklet ile ulaşım sağlayıp bu doğal alanı bisiklet ile keyifli şekilde gezebilirsiniz.