Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Antalya >Beydağları Sahil Milli Parkı

Antalya Beydağları Sahil Milli Parkı - Olimpos

Güncellenme : 08.06.2020 18:13:22

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Olimpos ismi ile de bilinen ve 1972 tarihinde Antalya'nın Kemer ilçesi sınırarı içinde bulunan doğal ve tarihi güzelliklerin korunması için sit alanı olarak korunmaya alınan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Beydağları Sahil Milli Parkı, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Beydağları Sahil Milli Parkı Tabiatı

Sarısu'dan itibaren Antalya - Kumluca karayoluna ve Akdeniz'e paralel Gelidonya Burnu'na kadar uzanır. Akdeniz Körfezinin batı sahilinde muhteşem güzellikte doğal plajlar antik şehirler vardır. Çıralı ve Adrasan Plajı en güzel paljlardır. Beydağları Sahil Milli Parkı giriş noktasından itibaren Topçam, Küçük Çaltıcak, Büyük Çaltıcak, Kargıcak 1-2 gibi günübirlik mesire alanlara uzun plajlara sahip orman ve denizin kucaklaştığı ender tabiat harikalarıdır.

Yine Beydağları Sahil Milli Parkı içinde Göynük Çadırlı Kampı ve Kemer'e 3 km. mesafede Kındılçeşme Çadırlı Kamp alanı bulunmaktadır.

Phaselis Antik Kenti jeolojik, tarihi, flora ve fauna güzelliklerin bulunduğu bir yol kavşağı niteliğindedir. Çıralı Sahili, Olympos antik kenti ve Yanar taş, Milli Park'ın sembol kaynaklarındandır.

Beydağları Sahil Milli Parkı Video

Beydağları Sahil Milli Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Arslanbucak, 07980 Kemer / Antalya / Türkiye

Antalya Beydağları Sahil Milli Parkı'nı ziyaret edenler için yakın çevrede bulunan Olympos Antik Kenti'de ziyaret edebilebilecek önemli bir destinasyondur.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.