Antalya Simena Kalesi (Üçağız Kekova Kalesi ve Kaleköy)

Güncellenme : 14.05.2020 00:16:58

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Simena Antik Kenti'nin üzerinde kurulmuş olan ve Üçağız Kekova Kalesi ve Kaleköy olarak da bilinen ve Türkiye'de bulunan önemli eserlerden biri olan Simena Kalesi, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Simena Kalesi Tarihi

Yapım yılının Milattan Önce lV. yüz yıllara dayandığını bilinen Antalya Simena Kalesi, Ortaçağ'da kullanılmıştır.

Likya şehirleri arasında en küçük tiyatro özelliğine sahip olan tarihi kalenin içerisinde doğal kayaya oyulmuş 7 oturma sırası ve bunun yanı sıra 3000 kişi kapasiteli tiyatro kalıntısı yer alır.

Simena Kalesi Video

Simena Kalesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kaleüçağız, 07570 Demre / Antalya / Türkiye

Kekova Adası'nın tam karşı tarafına düşen ve Simena Antik Kenti ile iç içe olan Simena Kalesi, Antalya şehir merkezine yaklaşık 156 km. mesafededir.

Yakın çevrede bulunan Theimussa Antik Kenti ve Demre Kuş Cenneti gibi çeşitli destinasyonlarda bölgeyi gezenler tarafından ziyaret edebilir.

Bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.