Dokuma Park Müzeleri Antalya

Güncellenme : 11.04.2021 21:04:31

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve kendi içinde farklı farklı butik müzeler içeren Dokuma Park, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Anadolu Oyuncak Müzesi

Anadolu’nun derin geçmişindeki farklı kültürlerden gelen oyuncaklar yanında geleneksel geçmişimize ait yerel oyuncakların sergilendiği Antalya Anadolu Oyuncak Müzesi hem koleksiyonları hem de etkinlik programları ile çocuklar için heyecan verisi bir yapıya sahiptir.

Okul sınıfından masal odasına, esnaf sokağından kaleiçi sokağına, arabalardan bebeklere kadar 13800 oyuncak bulunan ve oyuncakların dünyası Anadolu Oyuncak tarihine de ışık tutan müzede 1 adet Kütüphane ve yine her yaşa hitap eden 1 adet Oyuncak Sanat Atölyesi bulunmaktadır.

Antalya şehrinde aynı zamanda Sunay Akın Antalya Oyuncak Müzesi'de ziyaret edebileceğiniz farklı bir oyuncak müzesidir.

Anadolu Oyuncak Müzesi Video

Modern Sanatlar Galerisi

Eski Dokuma Fabrikası’nın yemekhane binası, Modern Sanatlar Galerisi’ne dönüştürülerek, 4 ayrı salonda 1000 m². büyüklüğündeki Dokuma Park Antalya Modern Sanatlar Galerisi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde güzel sanatlar yarışması sergisi ile kapılarını açtı.

Nostaljik Araç Müzesi

Dokuma Projesi’nin 3. Müzesi olan Dokuma Park Antalya Nostaljik Araç Müzesi'nde yakın zamana kadar şehrin caddelerinde dolaşan ve hatıralarımızda silinmez izler bırakan araçlar bu müzede sergileniyor ve koleksiyonu aynı zamanda Türkiye’nin sanayileşme serüvenine anlatıyor.

Not : Müze yakın zamanda açılacak.

Açık Hava Müzesi

Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi ve kültürel eserlerin küçültülmüş gerçekçi minyatürlerinin sergilendiği Dokuma Park Antalya Açık Hava Müzesi, Anadolu uygarlıklarının 1/25 oranında küçültülen 84 adet eseri 10000 m². karelik alanda sergiliyor.

Botanik Park

Dokumapark'da bulunan Antalya Botanik Parkı muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Anadolu Şehitler Müzesi

Antalyalı şehitlerin yanı sıra şanlı zaferlere imza atan ve bugünümüzü borçlu olduğumuz şehitlerimizi yaşatan Dokuma Park Antalya Anadolu Şehitler Müzesi, Kepez Belediyesi ve Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği işbirliği ile kuruldu. Türkiye’de bir başka örneği bulunmayan müze, isimleri, fotoğrafları ve özel eşyaları ile şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaktadır.

Tren Kütüphane

25 m. uzunluğundaki vagon özel bir tır ile Antalya’ya getirilerek, Dokuma Park’da oluşturulan rayların üzerine konulup çocuklar için şeker gibi bir kütüphane oluşturuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılan ‘Tren Kütüphane’ bayram hediyesi olarak çocuklarımıza armağan edildi. Şeker gibi rengarenk kütüphanenin içinde ‘Çocuk Atölyesi’ de oluşturuldu. Tren Kütüphane de çocuklar hem kitap okuyor, hem de el ve düşünce kabiliyetlerini geliştirici çalışmalarına katılıyor.

Dokuma Park Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Fabrikalar, Namık Kemal Bulvarı, No : 225, 07090 Kepez / Antalya / Türkiye

Antalya Dokuma Park’a şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.