Tarihi Antalya Mevlevihane Müzesi

Güncellenme : 05.05.2021 23:11:28

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Antalya Mevlevihane Müzesi, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Antalya Mevlevihane Müzesi Sergi

Alt katında Eyvan kısmında Mevlevi müzik aletleri, Pazarcı adı verilen dervişin giyim, kuşam ve aletleri ile aydınlatma ve zikir malzemeleri, Matbah-ı Şerif kısmında mutfak malzemeleri ve Mevlevilik eğitiminin betimlendiği heykeller, Ana Mekânda hilye-i şerif, gülabdan ve buhurdanlar, etrafındaki odalarda ise hat yazımı için kullanılan malzemeler ve âlemler sergilenmekte olan Antalya Mevlevihane Müzesi, Mevlevilik kültürünü tanıtan sinevizyon gösterimleri yapılmaktadır. Üst katta, Şeyh Odası, günlük kullanım eşyaları, yazı aletleri ve kitap ile teşhir tamamlanmıştır.

Antalya Mevlevihane Müzesi Video

Antalya Mevlevihane Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Selçuk Mahallesi, İskele Caddesi, Yivli Minare Camii Yanı, Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya / Türkiye

Yakınında Antalya Kent Müzesi Kent Belleği Merkezi ve Ahi Evran Müzesi Kültür ve Sanat Galerisi gibi farklı müzelerde olan Antalya Mevlevihane Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.