Antalya Attaleia Antik Kenti

Güncellenme : 27.08.2020 16:35:42

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli antik şehirlerinden biri olan Attaleia Antik Kenti, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Attaleia Antik Kenti Özellikleri

Antalya'nın Kaleiçinde kuruluşundan önce Yat limanında Korykos adı ile bir korsan limanı bulunduğu tarihi kaynaklardan bilinir. "Kaya Kovuğu" anlamına da gelen Korykos, falezlerin hem doğal yapısı hem de sığınma limanı oluşu bakımından önem taşımaktadır. Liman ve gerisinde gelişen Attaleia Antik Kenti M.Ö. II yy.’dan beri kesintisiz iskan görmüş ve günümüze kadar yaşayabilmiştir.

Attaleia Antik Kenti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Çaybaşı Mahallesi, Muratpaşa / Antalya / Türkiye

Antalya Attaleia Antik Kenti'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.