Antalya Gagai Antik Kenti

Güncellenme : 10.08.2020 17:30:03

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi antik şehirlerinden biri olan Gagai Antik Kenti, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gagai Antik Kenti Özellikleri

Çevresinde yeterince araştırma yapılmamış olan Gagai Antik Kenti, gün yüzüne çıkmayı bekleyen bir çok kalıntı ve esere ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Kent iki tepe üzerine yayılmış olup hangisinin akropol olduğu bilinmemektedir.

Hellen dilinde Gagai, "Gaga'nın Halkı" anlamını ifade eder. "Ga" kelimesi ise toprak anlamını karşılamaktadır.

Gagai Antik Kenti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Mavikent, 07390 Kumluca / Antalya / Türkiye

Antalya Gagai Antik Kenti, Kumluca ilçesinin10 km. güney doğusunda, Yenice Köyü'nün 4 km. güneyinde yer alır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.