Antalya Patara Antik Kenti

Güncellenme : 22.05.2020 19:27:18

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Arkeolojik ve tarihsel değerleri dışında Akdeniz kaplumbağaları Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları sahillerden birisidir. Patara Antik Kenti, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Patara Antik Kenti Özellikleri

Xanthos Vadisi'nde denize açılabilecek tek yer olan Patara Antik Kenti'nin yazıt ve sikkelerde Likya dilindeki adı Patara olarak geçer.

Kentte günümüz kalıntılarına giriş, görkemli ve çok iyi korunmuş Roma Zafer Takı'ndan yapılmaktadır. Tak'ın batısındaki tepenin yamaçlarında, Likya tipi lahitlerin bulunduğu mezarlık alanı uzanır. Şehrin suyu yaklaşık 20 km. kuzey doğusunda olan İslamlar Köyü yakınlarında, Kızıltepe yamacındaki kayalıktan getirilmiştir. Kaynak ile şehir arasında, Fırnaz iskelesinin kuzeyindeki; mahallen "Delik Kemer" olarak adlandırılan bölüm ise su yollarının en anıtsal bölümüdür.

Patara Antik Kenti Video

Patara Antik Kenti Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Patara Antik Kenti, Patara Sahil Mevkii, Kalkan, Kaş / Antalya / Türkiye

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikde bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metodları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konuyu amacından uzaklaştırmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.