Antalya Dim Çayı Milli Parkı

Güncellenme : 01.05.2020 16:30:12

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Antalya Rehberi Liste

Yaz ve kış mevsimlerinde soğuk olan suyu özellikle yazın Akdeniz'in bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyenler için Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Dim Çayı Milli Parkı, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Dim Çayı Milli Parkı Aktiviteler

İçinde bir çok piknik alanının bulunduğu Antalya Dim Çayı Milli Parkı'nın üst kısımları ise rafting amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları yapılabilir.

Dim Çayı Milli Parkı Video

Dim Çayı Milli Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Antalya şehrinin Alanya ilçesi sınırlarında yer alan Dim Çayı Milli Parkı merkezden yaklaşık 6 kilometre uzaklıktadır. Toroslardan doğan çay yaklaşık 60 kilometrelik bir seyir izler.

Yüksek ve engebeli bir arazi olduğundan özel arazi araçları ile ulaşım en doğru seçenektir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.