İstanbul Sunay Akın Oyuncak Müzesi

Güncellenme : 11.01.2020 18:39:18

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

İstanbul'un Göztepe semtinde yer alan ve şair Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005'de açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İstanbul Oyuncak Müzesi, tarihi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

İstanbul Oyuncak Müzesi Sergi

İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonu, Sunay Akın’ın 20 yıl boyunca 40'tan fazla ülkede satın aldığı oyuncaklardan oluşturulmuş, dekoruysa sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. İçerisinde 1700'lü yıllardan itibaren günümüze kadar gelen oyuncakların sergilenir.

Sunay Akın Türkiye Oyuncak Müzeleri

Sunay Akın tarafından kurulmuş olan Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği'nin (TOYCO) ilk buluşmasına ev sahipliği yapmış olan müze ayrıca Antalya Oyuncak Müzesi ve Gaziantep Oyuncak Müzesi olmak üzere toplam 3 ayrı şehrimizde vardır.

İstanbul Oyuncak Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı No : 17 Göztepe / Kadıköy / İstanbul / Türkiye

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait İETT otobüsleri ile şehrin bir çok noktasından ulaşmak sağlanabilen İstanbul Sunay Akın Oyuncak Müzesi'ni gezenler buraya yakın bir konumda olan Kazım Karabekir Paşa Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.