İstanbul Sirkeci Tarihi PTT Binası Müzesi

Güncellenme : 11.01.2020 18:48:17

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

İstanbul'un Sirkeci semtinde Yeni Postane’nin alt katında Posta, Telgraf ve Telefon, Pul olmak üzere üç bölümden oluşan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İstanbul PTT Müzesi, tarihi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

İstanbul PTT Müzesi Koleksiyon

Posta hizmetlerinde kullanılan araç ve gereçler, posta çantaları, merkez çantaları, posta kutuları, haritalar, damga makinaları, manuel ve otomatik telefon santralleri ile geçmişte kullanılan telefonlar yer almaktadır.

İstanbul PTT Müzesi Giriş Ücreti

Sirkeci PTT Müzesi ziyaretçilere ücretsiz olarak açıktır.

İstanbul PTT Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hobyar Mahallesi, Büyük Postane Caddesi, No : 44, 34112 Sirkeci / Fatih / İstanbul / Türkiye

İstanbul'un tarihi semti Eminönü meydanında bulunan Deniz Ulaşımı ve Raylı Sistemler de dahil olmak üzere şehrin her yerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT otobüsleri ile kolayca ulaşım sağlanabilen PTT Müzesi'nin çok yakınında, Mısır Çarşısı ve İş Bankası Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.