İstanbul Florya Atatürk Ormanı

 

Tarih : 27.12.2019 23:45:32

İstanbul'un Bakırköy ilçesi içinde 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından ağaçlandırılan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Florya Atatürk Ormanı, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Florya Atatürk Ormanı İçerik [gizle]

Florya Atatürk Ormanı Doğası

Geçmiş de Florya Atatürk Deniz Köşkü’ne bahçe olarak oluşturulmuş olan İstanbul Florya Atatürk Ormanı, içerisinde çocuk bahçelerinin olduğu, yürüyüş, koşu ve bisiklet gibi bir çok aktivitenin de yapılabildiği ve şehir stresini atmak isteyenler için görülmesi gereken muhteşem bir doğa parkıdır.

Florya Atatürk Ormanı Adres

Adres : Basınköy, 34153 Bakırköy / İstanbul / Türkiye

İstanbul Florya Atatürk Ormanı'na, TCDD Marmaray Banliyö Hattı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT Otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

Türkiye Tur Rehberi - Sezon

×