İstanbul Barış Manço Müzesi

Güncellenme : 25.12.2019 00:01:34

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Kadıköy Belediyesi ve Barış Manço’nun ailesinin çalışmaları ile 2010 yılında açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Barış Manço Müzesi, İstanbul Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Barış Manço Müzesi Sergi

İstanbul Moda’da bulunan ve aynı zamanda 19. Yüzyıldan kalma tarihi bir köşk olan Barış Manço Müzesi'nde, Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler ve fotoğraflar sergilenir ve müzenin bahçesinde de Barış Manço'nun arabası ve maketleri yer alır.

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Evi Tarihi

“Bir insan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilir ise, o zaman ölmüş sayılır.” diyen Barış Manço’nun yaşadığı, eserlerini ürettiği ev Manço Ailesi, Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Halk Bankası tarafından yenileyerek bir müze-ev haline dönüştürülmüştür. 9 Haziran 2010 tarihinde açılışı yapılan Barış Manço Evi ile müzisyenin sanatçı kimliğinin yanı sıra farklı özelliklerini de yansıtan bir mekan ortaya çıkmıştır. Barış Manço Müzesi içinde eşi Lale Manço, oğulları Doğukan Hazar ve Batıkan Zorbey ile birlikte Barış Manço denince akla gelebilecek birçok detay bir araya gelmiştir.

”Barış Manço Moda 81300” ile Barış Manço'nun ismi, Moda’da bulunan evinde yaşamaya devam etmektedir. Türkiye’nin adresini ezbere bildiği bu ev sayesinde Barış severler özledikleri Barış Manço ile yeniden buluşurken onu hiç tanımayanlar ise tanışma fırsatı bulmaktadır.

Barış Manço Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Caferağa Mahallesi, Yusuf Kamil Paşa Sokak No : 5, 34710 Moda / Kadıköy / İstanbul / Türkiye

Kadıköy meydanına yürüme mesafesinde olan İstanbul Barış Manço Müzesi'ne ayrıca Kadıköy – Moda nostaljik tramvay hattlı ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.