İstanbul Diyalog Müzesi

Güncellenme : 16.08.2023 13:38:22

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği (DİSODER), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Metro İstanbul A.Ş.’nin iş birliği ile açılan İstanbul Diyalog Müzesi, ön yargıları yok ederek iletişim dili birbirinden farklı olan engelli ve engelsiz bireylerin sosyal diyaloğunu geliştirmeye destek olmaktadır.

İstanbul Diyalog Müzesi Bilgiler

İlk olarak 1988 yılında Almanya’da hayata geçen Karanlıkta Diyalog ve devamındaki Sessizlikte Diyalog sergileri 2013 yılının Aralık ayından beri Türkiye’de bulunuyor. Dünyada birçok ülkede başarısını kanıtlamış oldukça önemli birer sosyal girişim projesi olarak anılan Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog deneyimleri, İstanbul Gayrettepe metro istasyonu içinde yer alarak dünyada bir ilk olması açısından da büyük öneme sahiptir. Türkiye’deki diğer tüm sosyal girişim modellerine de örnek olacak destekler ile birlikte, kalıcı bir Diyalog Müzesi’ne dönüşen proje, dünyada farklı ülkelerde bulunan Diyalog Sergileri içinde örnek olarak gösterilmektedir.

İstanbul Diyalog Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro İstasyonu II. Kat, İstanbul Diyalog Müzesi Alanı, Şişli / İstanbul / Türkiye

Yenikapı - Hacıosman Metro hattının Gayrettepe İstasyonu içerisinde yer alan İstanbul Diyalog Müzesi'ne metro, metro bisiklet entegrasonu ve bisiklet ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.