Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İstanbul >Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi

İstanbul Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi

Güncellenme : 05.01.2020 18:27:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Dolmabahçe Sarayı, Harem Bahçesi içinde eski İç Hazine binası içinde Türkiye’nin ilk ve tek saat müzesi olan Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi Sergi

Millî Saraylar Saat Koleksiyonu’na ait 71 adet saat saatin sergilendiği Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi İngiliz ve Fransız ustaların yaptığı saatler ve Osmanlı Döneminde sanat ustaları tarafından yapılan saatler sergilenmektedir.

Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi Yenileme

2009 yılında, saatlerin ve müzenin bakıma alınması ile bir yıl kapalı kalan müze, yeni vitrin ve sergi düzenine geçilmesi ile 2010 yılında içerisinde saat müzesi tekrar ziyarete açılmıştır.

Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Caddesi, 34357 Beşiktaş / İstanbul / Türkiye

Şehrin en merkezi yerlerinden biri olan Beşiktaş Meydanı üzerinden yürüme mesafesi ile ulaşım sağlanabilen İstanbul Dolmabahçe Sarayı Saat Müzesi'nin yakınında Yıldız Parkı, İtfaiye Müzesi ve İstanbul Deniz Müzesi gibi bir çok destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.