Tarihi İstanbul Fotoğraf Müzesi

Güncellenme : 09.01.2020 00:46:43

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'nin ilk fotoğraf müzesi olma özelliğine sahip olan, Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneği'nin işbirliği ile kurulmuştur.

İstanbul'a gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan İstanbul Fotoğraf Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

İstanbul Fotoğraf Müzesi Mimarisi

2010 Yılı Kültür Başkenti İstanbul projesi kapsamında Fatih Belediyesi tarafından Fotoğraf Dostları Derneği'ne müze oluşumunu desteklemek için tahsis edilen Kadırga Kültür Merkezi binası içinde yer alan Fotoğraf Müzesi, İstanbul'un tarihi çehresinde özel bir yeri olan, orta çağ zamanından kalma meydanının çevresindeki Mimar Sinan'ın anıtsal camileri ve sivil mimari örnekleri ile zengin, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde sarayların ve seçkin yerleşimin yer aldığı, Sultanahmet yakınındaki Kadırga semtindedir.

İstanbul Fotoğraf Müzesi Sergi

Koleksiyonları, sergileri, yayınları, fotoğraf arşivi, kütüphanesi, etkinlikleri ve Türk fotoğraf sanatının gelişmesine yönelik proje ve eğitimleriyle İstanbul'a yepyeni bir kültür hizmeti sunan müzede 4 adet 60 m² ve 1 adet 260 m² alana sahip galeri bulunur.

İstanbul Fotoğraf Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Şehsuvar Bey Mahallesi, Kadırga Liman Caddesi, No : 60 Kadırga / Fatih / İstanbul / Türkiye

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait İETT otobüsleri ile şehrin bir çok noktasından ulaşım sağlanabilen İstanbul Fotoğraf Müzesi'nin yakınında Gülhane Parkı, Binbirdirek Sarnıcı ve Yerebatan Sarnıcı gibi farklı destinasyon seçenekleri vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.