Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi

Güncellenme : 28.08.2021 16:23:12

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'de açılan ilk ve tek Kamera Müzesi olan Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

İstanbul Kamera Müzesi Bilgiler

1997 senesinde Hilmi Nakipoğlu tarafından kurulan ve Bakırköy ilçesinde bulunan, İstanbul Kamera Müzesi arşivinde 1896 yılında yapılmış fotoğraf makinelerinden başlayan ve günümüze kadar uzanan çeşitli markalar ve ölçülerde 900 adet fotoğraf makinesi vardır.

İstanbul Kamera Müzesi Sergi

Leica ve poloraid filmli makineler bulunduğu İstanbul Kamera Müzesi içinde taşınan ve taşınamayan stüdyo tipi fotoğraf makineleri, çift objektifli makineler, casus veya mini makineler ile birlikte Leica film ile kullanılan makineler, poloraid filmle kullanılan makineler de onları tamamlamaktadır. Roll filmi olmak üzere çeşitli film ve aksesuarlar da müzenin içinde sergilenmektedir.

İstanbul Kamera Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Sakızağacı, İskele Caddesi, No : 25, 34142 Bakırköy / İstanbul / Türkiye

Bakırköy ilçesinde sahile çok yakı konumda olan İstanbul Kamera Müzesi’ni ziyaret edecek en pratik ulaşım bisiklet ile sağlanır.

Aynı şekilde TCDD Marmaray Banliyö Hattı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT Otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.