İstanbul Eski Şark Eserleri Müzesi

Güncellenme : 03.12.2021 19:38:36

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi müzelerden biri olan ve İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin bünyesinde yer Çinili Köşk Müzesi ile birlikte yer alan Eski Şark Eserleri Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Eski Şark Eserleri Müzesi Sergi

Koleksiyonlarının, Anadolu ve Mezopotamya'nın Yunan dönemi öncesi, Mısır ile Arap Yarımadası'nın İslam öncesi çağlara ait çeşitli eserlerinden oluşur.

Eski Şark Eserleri Müzesi içinde olan bu eserlerin büyük çoğunluğu Osmanlı Devleti döneminde XIX. yüzyıl sonunda başlayıp, I. Dünya Savaşı dönemine kadar süren arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılmış ve İstanbul'a getirilip sergilenmiştir.

Eski Şark Eserleri Müzesi Video

Eski Şark Eserleri Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Cankurtaran, 34122 Fatih / İstanbul / Türkiye

Gülhane Parkı ve Topkapı Sarayı Müzesi’nin arasında kalan İstanbul Eski Şark Eserleri Müzesi, Sultanahmet meydanına yürüme mesafesindedir ve Kabataş - Bağcılar Hızlı Tramvay Hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Ayrıca Sirkeci’ye de yürüme mesafesinde bulunduğu için İstanbul Marmaray Banliyö Tren Hattlı ile de ulaşım sağlanabilir.

Aynı şekilde TCDD Marmaray Banliyö Hattı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT Otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.