Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İstanbul >Avcılar Atatürk Evi Müzesi

İstanbul Avcılar Ulusal Egemenlik Parkı ve Atatürk Evi Müzesi

Güncellenme : 24.12.2019 20:20:17

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Her yıl büyük bir ziyaretçi akınına uğrayan Avcılar Ulusal Egemenlik Parkı ve Atatürk Evi Müzesi, İstanbul'u gezenler için görülmesi gereken çok önemli bir yerdir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Avcılar Atatürk Evi Müzesi Sergi

Bir salon, misafir odası, mutfak, hizmetli odası ve kiler ile düenlenmiş olan müze evdeki odalardan biri, Atatürk’ün anısına çalışma odası olarak düzenlenmiştir. Zübeyde Hanım anısına düzenlenmiş bir yatak odasının da bulunduğu Avcılar Atatürk Evi içinde yürüyüş yolu üzerindeki alanda ise Erzurum ve Sivas Kongreleri'nin yapıldığı binalar ile ilk Meclis Binası’nın görünüşleri bulunmaktadır.

Avcılar Atatürk Evi Müzesi Giriş Ücreti

Avcılar Atatürk Evi Müzesi girişi ücretsizdir. İstanbul şehrinin gezilecek en güzel yerlerinden biridir.

Avcılar Atatürk Evi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Marmara Sahil Sokağı, 34315 Avcılar / İstanbul / Türkiye

Avcılar Atatürk Evi Müzesi’ne en yakın 76b Avcilar Cihangir Mahallesi - Bakırköy İETT otobüs hattının Ambarlı durağında inerek kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.