Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İstanbul >İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi

İstanbul Gülhane Parkı İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi

Güncellenme : 06.04.2022 16:15:14

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi müzelerden biri olan İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul Gülhane Parkı içindeki Has Ahırlar Binası’nın içinde, 25 Mayıs 2008 yılında ziyaretlere açılmıştır.

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Sergi

İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde Türk Bilim Adamları (TÜBA) onursal üyelerinden ve Frankfurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Sezgin tarafından hazırlanan, IX ile XVI. yy. arasındaki müslüman bilginler tarafından icat edilmiş çeşitli bilim ve teknoloji aletleri sergilenmektedir.

İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi astronomi, saat ve denizcilik, savaş teknolojisi, tıp, madencilik, fizik, matematik ve geometri, mimari ve şehircilik, kimya ve optik, coğrafya bölümler olmak üzere 12 farklı bölümden oluşur.

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Video 1

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Video 2

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Cankurtaran, 34122 Fatih / İstanbul / Türkiye

Sultanahmet meydanına çok yakın olan ve en kolay Kabataş - Bağcılar Hızlı Tramvay Hattı ile ulaşım sağlanabilen İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi’nin yakınlarında Binbirdirek Sarnıcı ve Yerebatan Sarnıcı gibi farklı destinasyon seçenekleri vardır.

Ayrıca Sirkeci’ye de yürüme mesafesinde bulunduğu için İstanbul Marmaray Banliyö Tren Hattlı ile de ulaşım sağlanabilir.

Aynı şekilde TCDD Marmaray Banliyö Hattı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT Otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.